Prijateljstvo sa sjeveroistoka Europe
Foto: DV "Čarobno ogledalce"

Prijateljstvo sa sjeveroistoka Europe

Sri, 22.3.2017.

U lipnju 2016. naš vrtić uključio se u međunarodni projekt “Say hello to the world”. Projekt je osnovao FINI zavod Radeče delo za mlade, 2011. godine s namjerom da se djeca u vrtićima širom svijeta međusobno povezuju preko video mreže. Naš vrtić partner u ovom projektu jest dječji vrtić “NYKŠTUKAS” iz grada Plunge, Litva.

Direktna, sigurna i nesmetana komunikacija s malim prijateljima iz Litve omogućena nam je preko aplikacije “My hello“. Na taj način djeca se mogu vidjeti uživo, komunicirati, pokazati kako se igraju, uče strane riječi, upoznaju novu kulturu, običaje i način života te stječu nova prijateljstva.

Djeca se kroz različite zanimljive aktivnosti motiviraju da budu tolerantnija, bez predrasuda i stereotipa te da uvažavaju i poštuju drugačije od sebe.

Svaki vrtić koji je uključen u ovaj projekt i koji ga uspješno privede kraju dobiva častan naziv “Tolerantan vrtić”.

Ove web stranice koriste kolačiće kako bi poboljšale Vaše korisničko iskustvo i vodile analitiku o posjećenosti.
Saznaj više...

U redu Izbriši kolačiće